Styrelse

Ordförande
Joakim Sandell
Telefon: 072-4676180
joakim.sandell@riksdagen.se

Vice ordförande och kyrkopolitiskt ansvarig
Carina Svensson
Telefon: 073 -3545168
carina.e.svensson@malmo.se

Kassör
Leif Jakobsson
Telefon: 08-7864836, 070-3439759
leif.jakobsson@riksdagen.se

Ordinarie ledamot och facklig ledare
Erol Dramer
Telefon: 070-306 92 28
erol@dramer.se

Ordinarie ledamot och studieorganisatör
Mathias Persson
Telefon: 073- 3123333
mathias4juli@gmail.com

Ordinarie ledamot
Katrin Stjernfeldt Jammeh
katrin.stjernfeldt-jammeh@malmo.se

Ordinarie ledamot
Rose-Marie Carlsson
Telefon: 073-061 08 09
rossicarlsson@hotmail.com

Ordinarie ledamot och medlemsansvarig
Amani Loubani
Telefon: 073-950 10 57
amani_loubani@yahoo.com

Ordinarie ledamot
Stefan Pinjefors
Telefon: 073-426 13 29
stefan.pinjefors@gmail.com

Ordinarie ledamot och internationellt ansvarig
Juan-Tadeo Espitia
Telefon: 0769-455669
juan.espitia@malmo.se

Ordinarie ledamot
Neziya Rahman
Telefon: 076-199 86 29
nezija@hotmail.com


Suppleant
Ann-Sofie Garsén
Telefon: 070 313 06 53
ann-sofie.garsen@socialdemokraterna.se

Suppleant
Andreas Schönström
Telefon: 0709-116897
andreas.schonstrom@malmo.se

Suppleant
Sven-Erik Rasmusson
Telefon: 070-471 43 01
sven-erik.rasmusson@telia.com

Suppleant
Hanna Sandberg
Telefon: 076 766 75 10
hanna.sandberg2@gmail.com

Suppleant
Helena Weigel
Telefon: 070 622 04 12
h.weigel@yahoo.se

Suppleant
Mubarik Mohamed Abdirahman
Telefon: 070-429 54 14
mubarik_1982@hotmail.com


Adjungerad
Curt Jacobsson, Socialdemokrater för Tro och Solidaritet
Telefon: 073-391 59 43
curt.jacobsson@bredband.net

Adjungerad
Shler Bradostin, SSU Malmö
Telefon: 0700455196
shlerbradostin97@gmail.com

Adjungerad
Carina Nilsson, S-kvinnor
Telefon: 040-341261, 070-2465038
carina.nilsson.ks@malmo.se

Adjungerad
William Panic, S-Studenter
Telefon: 073 78 755 51
william.scampi@hotmail.co

Adjungerad
Emma Li Edenbrink, HBT S- förening
Telefon: 070 778 74 81
emmali@edenbrink.nu


facebook Twitter Email